Categories: Závody
      Date: 10.06.2013
     Title: TŘI  ZLATÉ  MEDAILE  Z KOPŘIVNICE
Vrcholem plavecké sezóny pro mladší žactvo – dvanáct let – bylo v Kopřivnici Letní Mistrovství ČR , které se uskutečnilo 8. – 9 .června. 24 nejlepších z jednotlivých disciplin dvanáctiletých plavců, z 66 oddílů celé ČR, bojovalo o MISTROVSKÝ titul ČR. Berounský oddíl zastupovali dva chlapci a jedna dívka. A tato malá výprava byla Kopřivnici velmi výrazně vidět. Svěřenec Vladimíra Seemana, DAVID COZL ukázal, že Beroun má ve všech kategoriích vynikající znakaře. Na 100m a 200m znak nedal soupeřům šanci a vybojoval ve vynikajích osobních rekordech dvě zlaté medaile. David zaplaval 100m znak za 1:09,9 a 200m znak za 2:29,82 což jsou časy, za které by se nemuseli stydět ani čtrnáctiletí plavci. V polohovkových závodech 100,200 a 400m a 100m motýlek se vždy umístil v elitní desítce nejlepších. VERONIKA BLATSKÁ se probojovala na 4 discipliny a ukázala, že i ona umí bojovat. Třetím borcem, který měl tu čest plavat mezi elitou dvanáctiletých plavců byl svěřenec Růženy Sehnoutkové MATĚJ SLABOCH, který ukázal, že v Berouně plavci umí i kraulové discipliny. Největší radost měl z kraulové čtyřstovky, když všem soupeřům ukázal, že vyhrávat se dá i z „únikové“ dráhy a ve vynikajícím čase 4:49,45 vyhrál a vystoupil si na nejvyšší stupeň pro zlatou medaili. Na nejdelší plavecké trati ,1500m kraul, skončil v čase 19:35,72 na 4.místě a na 100 a 200m kraul shodně na šestém místě. Na 200m znak se prosadil do elitní desítky. Všem našim borcům gratulujeme a děkujeme za jejich tréninkovou píli a bojovnost, vzornou reprezentaci našeho plaveckého oddílu, domovské TJ LOKOMOTIVA BEROUN o.s. a propagaci našeho města Berouna. R.Sehnoutková