Categories: Závody
      Date: 04.11.2013
     Title: Štěpán Zahradník vybojoval jedinečný úspěch pro Lokomotivu Beroun v Českém poháru dálkového plavání!!!!!
Na severovýchodní úpatí Nízkého Jeseníku do Moravskoslezského Krnova se 1. a 2. listopadu sjeli nejlepší dorostenečtí a seniorští dálkoplavci, aby zde v rámci Ceny Krnovska 2013 zakončili letošní dlouhatánskou sezonu. Tohoto Superfinále Českého poháru v dálkovém plavání se zúčastnilo celkem 24 mužů a 11 žen, včetně dvou hostů z Ruska a jednoho německého závodníka. Ve fantastické atmosféře 25ti metrového Krnovského bazénu čekal plavce pětikilometrový kolotoč, čítající 199 obrátek, a nutno podotknout, že letošní ročník byl zřejmě tím nejkvalitnějším, když se celkem 16 plavců dostalo pod magickou hodinu. V dlouholeté historii plaveckého oddílu TJ Lokomotivy Beroun se letos poprvé dostalo cti ve formě pozvánky na tento prestižní závod s možností bojovat o nejvyšší umístění v celkovém pořadí Českého poháru i berounskému závodníkovi. O tento průlomový úspěch se zasloužila letošní ikona berounského dálkového plavání, teprve 16 ti letý Štěpán Zahradník , svěřenec trenérky Simony Pokorné. Štěpán si jel do dalekého Krnova především pro upevnění celkového vítězství v letošním Českém poháru v kategorii mladší dorost, což se mu v okamžiku, kdy po necelých 58 minutách doplaval na 12. místě a za sebou zanechal všechny své vrstevníky i podařilo, a v sobotu tak mohl převzít nejvyšší ocenění. Ovšem k ohromnému překvapení všech, kteří mu z domova drželi palce, došlo v okamžiku, kdy do Berouna doputovala zpráva, že Štěpán Zahradník obsadil v letošním Českém poháru v absolutním pořadí fantastické třetí místo. Tento jedinečný úspěch byl vykoupen neúnavným letním cestováním po českých vodách a celkovým počtem 136 naplavaných kilometrům. Poté, co letošní Český pohár v dálkovém plavání ovládl v kategorii 12 ti letých berounský David Ludvík, vítězství vybojoval i jeho bratr Tomáš v kategorii 14 ti letých, a nyní Štěpán Zahradník slaví prvenství v kategorii mladší dorost a k tomu veleúspěšné 3. místo v kategorii open, lze již s jistotou říct, že berounská Lokomotiva se již neodmyslitelně zařadila mezi velikány tohoto sportu. LoBe