Categories: Závody
      Date: 27.11.2013
     Title: ZIMNÍ   PŘEBOR  STŘEDOČESKÉHO  KRAJE  STARŠÍHO ŽACTVA
Tři víkendové půldny, 23.11.a 24.11. , bojovali v Neratovicích plavci a plavkyně z dvanácti oddílů z celého Středočeského kraje o titul Přeborníka kraje. A zároveň o co nejkvalitnější časy, které by je opravňovaly startovat na vrcholné soutěži – Zimním Mistrovství ČR. Z berounského plaveckého oddílu se na krajský přebor kvalifikovalo 23 borců. Do Neratovic odcestovalo 22 svěřenců trenérů Seemana a Sehnoutkové. A připraveni byli výborně. Již tradičně k nejlepším patří čtrnáctiletý Tomáš LUDVÍK – z devíti individuálních startů osm zlatých medailí a jen jednou byl přemožen, na sprintu 50m volný způsob a byl „jen“ stříbrný. Jinak kraloval na znakařských tratích, polohovkách, 200m motýlek a 100m a 200m volný způsob. Jakub BLÁHA vystoupil dvakrát pro stříbrnou medaili na 100m a 200m prsa a posbíral i bramborovou medaili a tedy čtvrté místo na 100m motýlek za dalším naším borcem, Filipem ZEMANEM, který vybojoval bronz a hned tři, smolná, čtvrtá místa. V ročníku 2000 kraloval Dušan MIKO, který napodobil Tomáše Ludvíka a také vystoupil na zlatý stupeň vítězů osmkrát a také na nejkratší trati 50m volný způsob si doplaval pro stříbro. Dušan ovládl motýlové discipliny, znakařské tratě, polohovky a 200m a 400m kraul. V této kategorii si pro zlatou medaili doplaval Tadeáš TRNKA na 200m prsa, stříbro na 100m prsa a bronz na 100m polohový závod. Své první zlato si vybojoval Leonard LAJČUK na 1500m kraul. Na stupně vítězů vystoupili také Jan BOUŠKA stříbro na 200m kraul a dvě bronzové medaile na 200m prsa a 100m kraul. František ŠVEHLA si na 100m a 200m znak doplaval pro stříbrnou medaili bronz vybojoval na 400m kraul. Na 100m motýlek si pro svou první medaili z krajského přeboru doplaval Pavel NOVÁK. Mezi borci ročníku 2001 si nejvíce zlatých přivezl David COZL – kraloval v pěti disciplinách, 100m a 200m znak, 100m a 200m motýlek a 100m polohový závod. Vybojoval ještě čtyři stříbrné medaile za 50m a 200m kraul a 200m a 400m polohový závod. Dvě zlaté si vybojoval Matěj SLABOCH na 400m a 1500m kraul a pětkrát doplaval pro bronz. Zlatou medaili si vybojovala Veronika BLATSKÁ na 100m motýlek, na 100m polohový závod a 50m kraul dohmátla ba druhém místě, bronz si přivezla za 100m znak. Eliška KORDOVÁ doplavala na druhém místě na 100m motýlek. Ale výborně a v osobních rekordech plavali i ti co nedosáhli na medaile. Klára BLÁHOVÁ, Tereza BROUSILOVÁ, Denisa DOHNALOVÁ, Tereza LAMPRECHTOVÁ, Nikola SONNEWENDOVÁ, Petra ŠEVČÍKOVÁ, Jan CIHLÁŘ, bratři Matěj a Tomáš KRBCOVI. Berounští žáci postavili 3 štafety. Štafeta A vyhrála oba závody na 4x50m polohově a kraulem. Štafeta B se na stupně vítězů postavila na třetí příčku v polohové štafetě a na kraulové skončili na nepopulárním čtvrtém místě. Všichni naši borci společně vybojovali 54 medailí a 85 umístění do desítky nejlepších a celkem si vytvořili 87 osobních rekordů. Celkové vítězství našich žáků a páté místo dívek, znamená v celkové součtu absolutní vítězství v celém Středočeském kraji. GRATULUJEME a děkujeme za vzornou reprezentaci ! R.Sehnoutková