Categories: Závody
      Date: 09.12.2013
     Title: ZIMNÍ POHÁR ČR-ČECHY ŽACTVA DESET A JEDENÁCT LET 2013
Druhý adventní víkend se sjeli desetiletí a jedenáctiletí plavci na společné mistrovství – ZIMNÍ POHÁR ČECH – do plzeňského bazénu na Slovanech. A mladí plavci z 62 oddílů Čech, doslova zaplavili celý velký prostor prostorného padesátimetrového bazénu. Plavalo se napříč bazénu, na 25m, na deseti drahách. Z berounského plaveckého oddílu se kvalifikovalo 10 závodníků. Svěřenci Růženy Sehnoutkové a Vladimíra Seemana. Medaile si přivezl svěřenec V. Seemana – jedenáctiletý David Ludvík. Vystoupil, ze šesti startů, třikrát na stupně vítězů. Na 100m a 200m znak vybojoval stříbrné umístění a na 200m volný způsob obsadil bronzovou příčku. Na 800m volný způsob obsadil čtvrté místo a páté místo obsadil na 400m volný způsob. V polohovém závodě na 100m skončil na dvanáctém místě. Vše v osobních rekordech. V této kategorii jsme měli mezi žáky ještě Jana HOLEČKA, bohužel, v úterý před závody ulehl a do vody skočil až v sobotu, rovnou do bojů o nejlepší časy. Bojoval a zaplaval si časy těsně za osobními rekordy a dvakrát se umístil v desítce nejlepších. Na 200m znak byl desátý a jako bonus na 200m polohový závod, kde doplaval na devátém místě si vytvořil osobní rekord. Jindřiška ZAJACOVÁ se probojovala na motýlové discipliny. V závodech 50m a 100m motýlek si zaplavala vynikající osobní rekordy a shodně obsadila páté místo. Barbora LIŠKOVÁ si vytvořila na 50m motýlek osobní rekord o šest vteřin a poprvé zaplavala 100m prsa pod hranici 1:40, 00 a i když se umístila v druhé polovině závodnic měla velikou radost. V kategorii desetiletých se do desítky nejlepších probojoval Jakub CIHLÁŘ, obsadil shodně 7 pozici na 100m a 50m znak, vylepšil si osobní rekordy, a to i v dalších čtyřech závodech. Tomáš Míka, také výborné výsledky, šest startů a šest osobních rekordů. Dvakrát umístění v desítce „nej“ na 50m prsa osmá příčka a na 100m prsa obsadil sedmé místo. Tadeáš NELIBA si vytvořil dva osobní rekordy. Poprvé se na takovouto soutěž probojovali Pavel NOVOTNÝ, plaval 50m znak v osobním rekordu. Také Lukáš UXA na 100m prsa a 50m motýlek, a Julie ŽÁČKOVÁ, ta zaplavala 50m motýlek o sedm vteřin lépe než měla svůj osobní rekord, ale za chvíli po závodě vrchní rozhodčí oznámil její diskvalifikaci a tak velkou radost vystřídaly slzičky zklamání. I toto patří ke sportu. Po několika letech měli naši desetiletí žáci možnost zaplavat si i štafetu a skončili v kraulové štafetě 4x50m na devátém místě. Medaile a umístění v desítce nejlepších je samozřejmě úžasné, ale ne všichni se můžou být vítězové. Důležité je překonávat vlastní hranice a to se všem našim plavcům podařilo a potěšili své trenéry. Gratulujeme a děkujeme za jejich vzornou reprezentaci našeho plaveckého oddílu. R.Sehnoutková