Categories: Závody
      Date: 30.12.2014
     Title: Malá vánoční cena Kladna
Poslední předvánoční sobotu si jeli mladí plavci pro nové zkušenosti, nové osobní rekordy nebo dokonce pro nová vítězství na plavecké závody do Kladna. Malá vánoční cena se konala 20.12., zúčastnilo se 15 oddílů a více než 150 závodníků. Berounský oddíl reprezentovalo 17 svěřenců Anety Pokorné, Šárky Hromasové, Báry Kilingerové a Zory Jordánové. Celkově se náš oddíl umístil na krásném 4. místě mezi všemi týmy, z toho žáci obsadili výborné 3. místo a žákyně 9. místo. Nejúspěšnějším plavcem berounských plavců byl Štěpán Palata, který vyhrál disciplínu 100 metrů polohový závod a stříbro získal na 50 metrů motýl. Jan Valečka získal druhé místo na trati 50 metrů prsa a na dvojnásobné trati vybojoval bronz. Bronz získal i na 100 metrů polohový závod. Dominik Plhal se umístil na krásném bronzovém místě na 50 metrů motýl. O poslední dvě ocenění se postarala žákovská štafeta. Zlato vyhrála v disciplíně 4x50 metrů polohový závod a třetí místo na 4x50 metrů volný způsob ve složení Kryštof Ondřejka, Dominik Plhal, Jan Valečka a Štěpán Palata. Dalšími zúčastněnými byli: Prokop Ondřejka, Tomáš Sekyrka, Šimon Vejražka, Tibor Neveloš, Viktor John, Josefína Doležalová, Kristýna Pavlisová, Nikol Dvorská, Bibiana Haličková, Tereza Bartošová, Zuzana Tejklová, Barbora Jedličková a Kristýna Čekanová. Pro polovinu berounských plavců byla tato akce závodní premiérou, přesto se mezi ostatními neztratili a získali nejenom krásná umístění, ale především cenné zkušenosti a zkusili si porovnat síly a dovednosti s ostatními. Bára Kilingerová