Categories: Závody
      Date: 21.01.2015
     Title: Z RAKOUSKÉHO LINZE SI PLAVCI PŘIVEZLI OSM MEDAILÍ
V největším přístavním městě na horním Dunaji, v rakouském Linzi, se o víkendu 17. - 18.1.2015 uskutečnil v pořadí již 25. ročník mezinárodních plaveckých závodů pod názvem Mehrlagencup 2015. Na závody se sjelo na 360 plavců, zástupců 33 oddílů z 8 evropských zemí, mezi nimiž nechyběli ani zástupci plavecké Lokomotivy Beroun – David Ludvík, Tomáš Ludvík, Dušan Miko, Tomáš Míka, Pavel Novák, Matěj Slaboch, František Švehla a Filip Zeman . Svěřenci trenérů Simony Pokorné, Růženy Sehnoutkové a Vladimíra Seemana po celé dva dny závodili na stometrových tratích – znak, prsa, motýl a kraul, aby z celkového součtu bodů dle tabulek FINA vzešlo vždy pět finalistů z každého ročníku do závodu na 100m polohově. K tomuto čtyřboji byly ještě vložené závody ve sloučených kategoriích 16 let a mladší na 200m volný způsob a štafety. V nejmladší kategorii sbíral své první zkušenosti na mezinárodních závodech benjamínek výpravy 12tiletý Tomáš Míka a ač se mu na konci sen o první zahraniční medaili rozplynul, tak si nevedl vůbec špatně, když se mu podařilo celkem třikrát nakouknout do první desítky. V kategorii 15tiletých se naopak podařilo vybojovat svou první životní medaili ze zahraničí Františku Švehlovi a to za 2. místo na 100 m znak. V této skupině také zářil z berounských plavců Dušan Miko , který získal prvenství na 100m znak a 100m motýl a stříbrné umístění na 100m kraul a 100 m prsa, což mu vyneslo celkové vítězství v bodovaném čtyřboji a postup do finálového závodu na 100m polohově, kde si nakonec doplaval pro 2. příčku. V kategorii 16tiletých byl opět nepřehlédnutelný Tomáš Ludvík, který si nejprve ve vloženém závodě na 200m volný způsob doplaval pro stříbrnou medaili, aby posléze získal zlato na 100m znak, stříbro na 100m motýl a bronz na 100m kraul, a i jemu tato umístění vynesla postup z celkové druhé příčky do finálového závodu na 100m polohově, kde nestačil pouze na jednoho soupeře a obsadil celkovou 2. příčku. Bez povšimnutí nesmí zůstat fantastický týmový úspěch ve štafetě na 4 x 50 m polohově, kde berounští nechali za sebou všechny zúčastněné oddíly a ve složení František Švehla, Tomáš Ludvík, Filip Zeman a Dušan Miko si k překvapení všech doplavali pro zlaté medaile! Díky dvanácti medailím obsadila naše výprava v konečném součtu bodového hodnocení oddílů nádhernou osmou pozici a právem jí náleží poděkování za vzornou reprezentaci mateřského klubu. LoBe