Categories: Závody
      Date: 16.06.2015
     Title: Berounští plavci zabojovali na Poháru Středočeského kraje a přivezli spoustu medailí

Beroun - 30. května 2015 se berounští plavci zúčastnili Letního poháru Středočeského kraje žactva v plaveckém bazéně na Kladně pod vedením trenérek Růženy Sehnoutkové a Anety Pokorné . Závody jsou kvalifikací na Letní pohár ČR 10tiletého žactva .Plavci se vydali v malém počtu, ale přesto ukázali sportovního ducha a ohromnou formu. Berounský oddíl zastupovalo celkem deset plavců a jedna plavkyně - L. Brousil, M. Kindl, K. Ondřejka, Š. Palata, P. Pavlis, J. Pírko, D. Plhal, J. Prošek, J. Sabo, J. Valečka a v neposlední řadě J. Trnková . Závody přilákaly 13 oddílů s celkovým počtem 139 závodníků. Nejúspěšnějšími plavci byli Jakub Prošek 2004 a Štěpán Palata 2005. Jakub Prošek si na bednu vyskočil hned dvakrát pro stříbro na 100 metrů polohový závod a 200 metrů volný způsob. Dalšími jeho úspěchy byly vybojování bronzových medailí na 100 metrů znak, 400 metrů volný způsob, 100 metrů volný způsob a 200 metrů znak. Štěpán Palata je jedním z nejlepších závodníků ve své kategorii a i tentokrát to dokázal obhájit. Štěpán si vyplaval zlato na 100 metrů polohový závod, 50 metrů volný způsob, 100 metrů volný způsob, 50 metrů motýlek a k zlatu přidal dvě stříbrné medaile, které vybojoval na 100 metrů motýlek a 200 metrů polohový závod. Jak se říká štěstí přeje připraveným. Pozadu nebyli ani ostatní plavci další úspěch oslavoval Lukáš Brousil , který si vyskočil na bednu pro stříbro na 100 metrů motýlek, 200 metrů prsa, 200 metrů polohový závod a 50 metrů motýlek. Jan Valečka se umístil na prvním místě na 100 metrů motýlek, 100 metrů prsa, 200 metrů polohový závod. Na třetí místo si vyskočil pro bronz na 50 metrů motýlek. Marek Kindl , který je dalším úspěšným plavcem TJ Lokomotivy Beroun se umístil na třetím místě na 200 metrů prsa a druhé místo vybojoval na 100 metrů prsa. Na oceňované stupínky si došel i Jiří Sabo , který ukázal svého sportovního ducha a ctižádost. Vyplaval si bronz na 100 metrů motýlek a 50 metrů motýlek. Zlato získal na 200 metrů znak. A v neposlední řadě si na bednu vítězů došel pro bronz na 100 metrů polohový závod Petr Pavlis . Nejen v závodech jednotlivců se týmu Lokomotivy podařilo vyhrát, závodníci ukázali i týmového ducha a zvítězili v dopolední i odpolední štafetě. Dopolední štafeta - 4x50 metrů polohový závod ve složení Jakub Prošek, Marek Kindl, Lukáš Brousil a Štěpán Palata. Odpolední štafeta - 4x50 metrů volný způsob ve složení Jakub Prošek, Jiří Sabo, Štěpán Palata a Lukáš Brousil. V celkovém pořadí chlapci skončili na prvním místě s 9 485 body. Díky své bojovnosti si závodníci odvezli domů spoustu diplomů a medailí, ale také zaplavali neuvěřitelný počet osobní rekordů a tím udělali radost nejen sobě, ale také trenérkám. Proto gratulujeme a přejeme další úspěchy v závodech. Aneta Pokorná