Categories: Závody
      Date: 16.10.2015
     Title: MEDAILOVÉ A POHÁROVÉ ŽNĚ PRO PLAVCE Z LOKOMMOTIVY

3.10.2015 se vydalo pod vedením Martina Ludvíka 13 svěřenců Simony Pokorné a Vladimíra Seemana do severočeských Litoměřic na tamní Podzimí cenu v plavání. Číslo 13 však nebylo nikterak smolné, ba naopak, berounští plavci si na závodech užili doslova medailové a pohárové žně! Do Berouna putovalo celkem 28 medailí – 13 zlatých, 10 stříbrných a 5 bronzových a zároveň 5 pohárů z hlavní soutěže na 200 m volný způsob. V nejmladší kategorii 12 let a mladší se nejvíce blýsknul Tadeáš Neliba, který ze svých šesti startů vybojoval 4 x 1. místo včetně vítězství na 200 m VZ a 2 x 3 místo. Pohár za 2. místo v hlavní soutěži si odvezl Tomáš Míka, který připojil i další tři prvenství. Z jedné zlaté a jedné stříbrné se mohl radovat Lukáš Uxa. V této nejmladší kategorii je nutno vyzdvihnout výkony dvou benjamínků výpravy, teprve desetiletých Štěpána Palaty a Jana Valečky, kteří, ač o dva roky mladší než jejich soupeři, se dokázali prosadit na stupně vítězů, když Štěpán vybojoval stříbro na 100 m motýl a bronz na 100 m prsa a Honzík skončil bronzový na 100 m motýl. V prostřední kategorii 13 – 14 let nejvíce zářila jediná berounská zástupkyně něžného pohlaví Klára Sýkorová, která si vyplavala pohár za 2. místo na 200 m VZ a na stupních vítězů se následně objevila ještě 2 x nejvýše a 1 x na stříbrné pozici. V téže kategorii se 2 x stříbrnilo u Matěje Slabocha a jednu stříbrnou si vybojoval David Ludvík. Ve společné kategorii dorost a dospělí zářila berounská plavecká „star“ Tomáš Ludvík, který ve třech případech nepoznal přemožitele, dvakrát se musel sklonit před lepším soupeřem a jednou skončil až po rozhodnutí cílových rozhodčích na místě třetím. Za účasti 182 plavců z 22 oddílů patřila Lokomotiva Beroun jednoznačně k nejúspěšnějším, což je velice nadějný příslib pro celou zimní sezonu. LoBe