Categories: Závody
      Date: 02.12.2015
     Title: MLADŠÍ ŽÁCI VYHRÁLI POHÁR SK 10TI A 11TILETÉHO ŽACTVA

Když se řekne sobota každé dítě školou povinné si představí volno ,odpočinek po týdenním učení a sportování. To neplatí však u plavců TJ Lokomotiva Beroun . Tak jako každý víkend ,tak i tento víkend byl pro nejmladší plavce závodním. O víkendu 28.11. odjeli berounští plavci do Neratovic ,kde se uskutečnil Zimní pohár Středočeského kraje 10ti a 11tiletého žactva do kterého se kvalifikovalo 136 závodníků ze 14 oddílů . Z berounských se na Pohár probojovalo jedenáct chlapců a čtyři děvčata : L.Brousil,D.Dvořák, M.Kindl, K.Ondřejka, Š.Palata, P.Pavlis, J.Pírko, D.Plhal, J.Prošek, J.Sabo, J.Valečka , T.Bartošová, S.Klímová, Z.Matějková a J.Trnková . Poslední jmenovaná se závodů ze zdravotních důvodů nezúčastnila. Závody byly zároveň jedinou kvalifikací na Zimní pohár Čech žactva, který je pro plavce vrcholem zimní sezóny a uskuteční se o druhém prosincovém víkendu letošního roku .

Berounská výprava si z Neratovic odvezla úctyhodných 37 medailí, z nichž 12 bylo zlatých a 44 osobních rekordů.

V kategorii desetiletých byl nejlepším z Berouna Štěpán Palata, který si přivezl osm zlatých medailí za 50 m prsa, 50 m kraul, 100 m polohový závod , 100 m kraul, 100 m prsa, 50 m motýl a za štafetu 4x50 polohový závod a 4x50 kraul . Napodobit svého oddílového kolegu v počtu medailí se podařilo Janu Valečkovi, který si přivezl z Poháru čtyři zlaté za 100m motýl , 200 polohový závod a dvě za štafetu , dvě stříbrné za 100m polohový závod a 400m kraul a dvě bronzové za 100m prsa a 50m motýl .V kategorii jedenáctiletých byl nejúspěšnější z Berouna Jiří Sabo , který získal celkem pět medailí .Dvě zlaté za 200 m znak a 800m kraul, tři stříbrné za 100m motýlek, 400m kraul a 50m motýlek .Dalším medailistou v této kategorii byl Jakub Prošek , který získal tři stříbrné za 100m znak, 100m polohový závod a 800m kraul, dvě bronzové medaile za 400m kraul a 200m znak. Marek Kindl předvedl,že se závody už má své zkušenosti a dokázal si vybojovat dvě stříbrné za 200m prsa a 100m prsa a tři bronzové medaile za 100 a 200 m polohový závod, 800 m kraul. Posledním medailistou byl Lukáš Brousil, který získal dvě bronzové medaile za 200m prsa a 100m prsa. Pozadu nezůstala ani děvčata když si Sophie Klímová vyplavala tři bronzové medaile za 50m kraul , 100m motýl a 100m polohový závod . Další , která přispěla body pro oddíl byla Zuzana Matějková , která získala dvě bronzové medaile za 200m prsa a 100m polohový závod.

K těmto úspěchům přidali svěřenci Simony Pokorné a Anety Pokorné ještě dvě zlaté z polohové štafety 4 x 50m a 4 x 50 m volný způsob ve složení : J.Prošek,M.Kindl, J.Valečka, Š.Palata . Druhá chlapecká štafeta ve složení : P.Pavlis , L.Brousil, J.Sabo a J.Pírko byla překvapením závodů když se z první rozplavby dostali chlapci na stupně vítězů a získali bronzovou medaili. To bylo velké zklamání pro oddíly z poslední rozplavby , které se předčasně radovaly z medailového umístění. Dalším příjemným překvapením bylo pro trenérku, že v celkovém pořadí oddílů vyhráli plavci z Berouna. Děvčata statečně bojovaly o body , ale stačilo to jen na krásné sedmé místo. Nezbývá než poděkovat všem zúčastněným a těm, kteří se kvalifikovali na žákovský Pohár ČR popřát hodně úspěchů. SP