Categories: Závody
      Date: 25.04.2016
     Title: NEJMLADŠÍ GENERACE SE V RAKOVNÍKU NEZTRATILA

Nejmenší plavci TJ Lokomotivy Beroun rozvířili v sobotu 23.4.2016 vodu v rakovnickém bazénu, když domů odvezli hned několik diplomů. Závodů pro nejmladší žactvo se zúčastnilo 24 oddílů, od Chomutova až po Jindřichův Hradec. Pod vedením Šárky Freywaldové a Báry Kilingerové vyrazil 19-členný tým ve složení Zuzana Křížová, Kristýna Pavlasová, Bibiana Haličková, Barbora Jedličková, Zuzana Tejklová, Františka Dočkalová, Barbora Zítková, Martin Hončík, Prokop Ondřejka, Daniel Matějka, Dominik Dvořák, Vít Cihlář, Adam Zbuzek, Karel Stuchlík, Matyáš Suchomel, Viktor John, Ken Nguyen, Kevin Nguyen a Oliver Beaufort. Co skok do vody, to diplom. Tímto heslem se řídila Zuzana Křížová, která celé závody dominovala i nad staršími ročníky a vyhrála všechny disciplíny, na která nastoupila ( 100Z, 50VZ, 100PZ, 100VZ). Pro diplom si doplaval i Prokop Ondřejka, a to na jeho oblíbených prsařských tratích, kdy byl stříbrný na 100m a bronzový na 50m. Martin Hončík zabodoval na sprinterských tratích, kdy získal 3.místo na 50VZ a 1.místo na 50Z. Kristýna Pavlisová vyhrála krásné zlato v disciplíně 50M. Velikou radost udělal své trenérce Dominik Dvořák, který si doplaval pro svoje úplně první umístění ve své plavecké kariéře, kdy obsadil 3.místo na 50M. Posledním bodem závodů byly polohové a kraulové štafety. Dívčí štafeta se umístila v obou blocích - ve složení Pavlisová, Jedličková, Haličková, Křížová doplavala na nejlepším možném zlatém místě na 4x50PZ, zatímco odpoledne ve složení Pavlisová, Jedličková, Dočkalová a Křížová získala děvčata po velkém souboji krásný cenný bronz na 4x50VZ. Ani žákovská štafeta nezahálela, a ačkoliv bylo kvarteto Hončík, Ondřejka, Dvořák a Matějka ročníkově nejmladší poskládaná štafeta, obsadili skvělé 4.místo na 4x50PZ. I ostatním plavcům patří velká gratulace, neboť během závodů padlo mnoho osobních rekordů, které byly často i přes 10 vteřin! Mnoho umístěno bylo proto i do krásného 10.místa v celkové početné konkurenci nejenom ze Středočeského kraje. BK