Categories: Závody
      Date: 10.06.2016
     Title: TOMÁŠ LUDVÍK POJEDE NA MISTROVSTVÍ SVĚTA A EVROPY V DÁLKOVÉM PLAVÁNÍ ! GRATULUJEME !

O víkendu 4. - 5. 6. 2016 byla prolomena další meta berounského plavání, když si Tomáš Ludvík vybojoval účast na juniorské Mistrovstvích světa a také Mistrovství Evropy v dálkovém plavání!!! Ale popořadě - V Plzni na Boleveckém rybníku se po tyto dva dny konalo v rámci memoriálu MUDr. Jaroslava Fichtla a Memoriálu Jana Tykvarta Letní mistrovství ČR dorostu a dospělých v dálkovém plavání na 5 km a 10 km + rámcové závody žactva, dorostu a dospělých na 1, 3 a 5 km. Už sobotní odpoledne naznačilo, že plavci z Lokomotivy Beroun přijeli do Plzně značně nažhaveni a ještě lépe připraveni. Vše odstartoval závod mladšího žactva na 3 km, kde benjamínek výpravy Jiří Sabo dokázal vybojovat svou první dálkoplaveckou medaili za 3. místo. Následoval závod staršího žactva na 5 km, který s přehledem ovládl opět berounský plavec David Ludvík před oddílovými kolegy 2. Tadeášem Nelibou, 3. Tomášem Míkou a 5. Lukášem Uxou. Jako poslední přišel na řadu hlavní sobotní závod MČR na 5 km, kde měla berounská Lokomotiva hned čtyřnásobné zastoupení v dorosteneckých kategoriích. V mladším dorostu si pro stříbro doplaval Leonard Lajčuk, což pro něj znamenalo zisk první velké medaile z MČR. Ve starším dorostu se stal Mistrem ČR na 5 km Tomáš Ludvík, Filip Zeman si doplaval pro 4. místo a Martin Dřevínek obsadil 8. pozici. Ovšem sobotou plavci z Berouna ani v nejmenším neřekli poslední slovo! V neděli následovalo MČR na 10 km a zde si neskutečný Tomáš Ludvík doplaval pro stříbrnou medaili staršího dorostu, což mu zároveň zajistilo nominaci na juniorské Mistrovství světa v dálkovém plavání, které se uskuteční v polovině července v nizozemském Hoornu a zářijové juniorské Mistrovství Evropy v italském Piombinu. A co víc, v součtu časů 5 km a 10 km obsadil absolutní prvenství mezi dorostenci a zvítězil tak v Memoriálu Jana Tykvarta, zároveň Tomáš skončil na 3. místě v kategorii open v memoriálu MUDr. Jaroslava Fichtla. Další starší dorostenec Filip Zeman na desetikilometrové trati obsadil pátou pozici a pátý skončil i celkově v Memoriálu J. Tykvarta. Celý víkend završily rámcové závody na 1 km, kde si v žákovské kategorii doplaval Jiří Sabo pro 2. místo, na 3 km nedal soupeřům šanci 1. David Ludvík a na téže trati si doplaval v seniorské kategorii pro 2. místo Štěpán Zahradník.GRATULUJEME ! LoBe