Categories: Závody
      Date: 20.06.2016
     Title: MLADŠÍ ŽÁCI PŘIVEZLI Z LP ČR 10 A 11LET. ŽACTVA 12 MEDAILÍ .
Dne 11. -13. 6. 2016 se berounští plavci TJ Lokomotivy Beroun vyjeli bojovat na Letní pohár ČR desetiletého žactva do Jindřichova Hradce pod vedením trenérky Anety Pokorné, druhá část plavců vyrazila na Letní pohár ČR jedenáctiletého žactva do Domažlic. Obě výše uvedené soutěže jsou vrcholem letní sezóny mladšího žactva. V Jindřichově Hradci jela sestava šesti dívek a jeden chlapec: Andrea Burešová, Kristina Čekanová, Nikol Dvorská, Bibiana Haličková, Kristina Pavlisová, Tomáš Sekyrka a Zuzana Tejklová. Nejúspěšnější plavkyní těchto závodů byla Kristina Pavlisová, která zabojovala na 100 metrů motýlek, a získala bronzovou medaili. V Domažlicích se dařilo lépe, pod vedením trenérky Simony Pokorné vyjelo pět plavců ukázat co v nich je: Tereza Bartošová, Štěpán Palata, Dominik Plhal, Jan Valečka a Kryštof Ondřejka. Jako na každých závodech ukázal Štěpán Palata, že v plaveckém způsobu motýlek nemá konkurenci. Získal dvě zlaté medaile na 100 metrů motýlek a 50 metrů motýlek. Stříbro získal na 200 metrů prsa, 100 metrů polohový závod a 200 metrů polohový závod. Bronz přidal na 100 metrů prsa. Dalším velmi úspěšným plavcem, byl Jan Valečka, který si vyskočil na bednu pro stříbro na 100 metrů motýlek. Třetí místo si vyplaval na 100 metrů polohový závod. Nejnapínavější závod předvedl Jan se Štěpánem na 200 metrů polohový závod, kdy o dohmat získal Jan zlatou medaili, a po boku se Štěpánem vystoupili na stupně vítězů. Velmi se chlapcům dařilo i ve štafetách, kdy ve složení Dominik Plhal, Štěpán Palata, Jan Valečka a Kryštof Ondřejka zabojovali na 4x50 metrů polohová štafeta a 4x50 metrů volný způsob, a vyhráli s přehledem první místo v obou štafetách. Všem plavcům gratulujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů v zimní sezóně. ap