Categories: Závody
      Date: 23.06.2016
     Title: MALÁ CENA NYMBURKA

Ještě než dětem začnou letní prázdniny, konaly se v sobotu 18.6.2016 v Kutné Hoře poslední závody této sezóny pro naše nejmenší plavce. S velkým natěšením odjelo z Berouna hned 10 nadějných dětí, svěřenci Báry Kilingerové, Šárky Freywaldové a Anety Pokorné – Zuzana Křížová, Martin Hončík, Františka Dočkalová, Prokop Ondřejka, Matěj Palata, Dominik Dvořák, Adam Zbuzek, Olivek Beaufort, Aurelius Theodor Klíma a nejmladší závodnice Barbora Zítková. Zuzana KŘÍŽOVÁ získala hned tři zlaté medaile (100 PZ, 100 VZ, 50 VZ) a jedno stříbro (100 Z). Martin HONČÍK se radoval z disciplín 100 Z a 50 VZ, kde se umístil na 2.místě. K tomu přidal ještě hezké 3.místo na 50 Z a „smolné“ 4.místo na 100 PZ. Prokop ONDŘEJKA si pro umístění doplaval opět na svých nejsilnějších tratích, a to 1.místo na 50 P a 2.místo na 100 P. Krásných umístění dosáhl i Matěj PALATA, přestože mu chyběl kousek štěstí. Hned dvakrát získal 4.místo (50 M, 50 VZ) a dvakrát 5.místo (100 PZ, 100 VZ). Naše drobná bojovnice Františka DOČKALOVÁ dohmátla taktéž na 4.místě na 100 VZ a na 5.místě na 50 Z. Do 5.místa se probojoval i Dominik DVOŘÁK na 50 M. Překvapivé bramborové umístění získal i Aurelius KLÍMA na 50 Z, který se závodů účastnil úplně poprvé. Nemůžu zapomenout zmínit i nejmladší členku výpravy, Barboru ZÍTKOVOU, která svou trenérku naprosto ohromila na trati 50 P, kde brala krásné 7.místo. Sladkou tečkou celých závodů byly štafety, kde berounský oddíl bral dvě stříbrná umístění! Na 4x50 PZ ve složení Hončík, Ondřejka, Dvořák, Palata a na 4x50 VZ ve složení Palata, Zbuzek, Dvořák, Hončík. Jediným přemožitelem našeho oddílu byl početný chomutovský oddíl, který na polohové štafetě o pouhých 1,3 vteřiny dohmátl před našimi chlapci. I přesto to byla pro většinu berounských závodníků vůbec první medaile ze závodů, ze které měli upřímnou radost. Celkově padlo mnoho velmi hezkých osobních rekordů. Tyto závody byly úžasnou „třešničkou na dortu“ celé této sezóny a trenérky všem plavcům gratulují a děkují ke všem úspěchům, které za sezónu 2015/2016 dokázali, především však za všechnu dřinu a pokrok, který na sobě udělali. BK