Categories: Závody
      Date: 21.07.2016
     Title: MISTROVSTVÍ SVĚTA JUNIORŮ V DÁLKOVÉM PLAVÁNÍ

Po velmi úspěšném vystoupení plavce Lokomotivy Beroun Tomáše Ludvíka na juniorském bazénovém Mistrovství Evropy v Maďarsku, kde si vyplaval na 200 m znak 8. příčku a český dorostenecký rekord, se Tomáš představil 16.7. - 18.7. v Nizozemském Hoornu na juniorském Mistrovství světa v dálkovém plavání. Tento svěřenec trenérů Simony Pokorné a Vladimíra Seemana nejprve v sobotu nastoupil do individuálního závodu na 7,5 km. Na start se postavilo 42 mladých plavců z celého světa a Tomáš hned po úvodním hvizdu zaplatil nováčkovskou daň na takto velkých závodech, jelikož schytal pár nepříjemných ran a rázem se ocitl hluboko ve druhé polovině startovního pole. Bohužel díky tomu v prvním kole nezachytil nástup 21 členné skupiny, která se odtrhla a pracně se „prokousával“ do čela skupiny pronásledovatelů. Kdo Tomáše zná, tak ví, že je to bojovník, a to se také projevilo tím, že nakonec svou skupinu vyhrál a v cíli obsadil celkové 22. místo. V pondělí 18.7. se konal závod smíšených štafet 4 x 1,25 km, kde Tomáš Ludvík nastoupil po boku Jiřího Landsmana, Michaely Štěrbové a Aleny Benešové. Český tým zde obsadil 13. místo z 20 zemí, které vyslaly do boje své týmy. Vzhledem k premiérovému startu mezi světovou dálkoplaveckou elitou lze brát Tomášovo vystoupení jako úspěšné. Gratulujeme. LoBe