Categories: Závody
      Date: 23.01.2017
     Title: Úspěšné zahájení letní plavecké sezony .

V sobotu 14. ledna se plavci Lokomotivy Beroun vydali do Neratovic, aby se zde zúčastnili prvních závodů v kalendářním roce 2017. Již 16. ročníku Neratovického poháru-Memoriálu Karla Řády se zúčastnilo 25 berounských plavců: Tereza Bartošová, Lukáš Brousil, Jakub Cihlář, Jan Cihlář, Františka Dočkalová, Martin Dřevínek, Dominik Dvořák, Martin Hončík, Marek Kindl, Zuzana Křížová, Leopard Lajčuk, David Ludvík, Tomáš Ludvík, Tomáš Míka, Dušan Miko, Barbora Míková, Tadeáš Neliba, Pavel Novotný, Jan Palata, Matěj Palata, Štěpán Palata, Dominik Plhal, Jiří Sabo, Matěj Slaboch a Lukáš Uxa.

V hlavním závodě, tedy v plaveckém čtyřboji, který se skládal ze součtu časů na všech padesátimetrových tratích, byla berounská Lokomotiva hodně vidět. V kategorii starších dorostenců obsadil 3. místo Tomáš Ludvík, 5. místem ho na vyhlášení doplnil Martin Dřevínek. V kategorii 2001-2002, tedy v mladším dorostu, zvítězil Matěj Slaboch a 6. místo vybojoval Jan Palata. Hned čtyřnásobné zastoupení měl náš oddíl v TOP 6 v kategorii 2003-2004: 2. skončil Tadeáš Neliba, 3. Tomáš Míka, 5. Lukáš Uxa a 6. Jakub Cihlář. Mezi žáky 2005-2006 triumfoval Štěpán Palata, který získal 1. místo . V kategorii nejmladších žáků, kteří oproti starším kolegům soutěžili v trojboji, si pro druhé místo doplaval Martin Hončík. Ve stejné soutěži žaček pak zvítězila Zuzana Křížová před její oddílovou kolegyní Barborou Míkovou, jejichž úspěch podtrhla 6. místem Františka Dočkalová. I doplňkové stometrové tratě dopadly pro naše barvy úspěšně. Tím vůbec nejúspěšnějším byl Tomáš Ludvík. Zvítězil na znakařské trati, 2. místo obsadil v polohovém závodě a 3. místo vybojoval na motýlkové i kraulové stovce. Na stupně vítězů se prosadili 3. místem také Dušan Miko na znaka a Martin Dřevínek na prsa. Velmi se dařilo i žákům. 100 motýlek ovládl Tadeáš Neliba a 3. místo obsadil Štěpán Palata. Na 100 prsa skončil na 2. místě Lukáš Uxa a 3. místem ho doplnil Tomáš Míka. Ten poté dokázal vystoupat na nejvyšší stupínek na kraulové stovce, kde ještě 3. místo obsadil Jakub Cihlář. V posledním závodě se potvrdilo, že Beroun vychovává talentované znakaře. Starším žákům se totiž povedlo obsadit všechna tři první místa. Na tomto hattricku se podílel vítězný Tadeáš Neliba před druhým Jakubem Cihlářem a třetím Jiřím Sabem. Mezi nejmladšími obsadil v polohovém závodě 2. místo Martin Hončík a 3. skončil Dominik Dvořák, v žačkách pak zvítězila Zuzana Křížová před Barborou Míkovou. Celkem plavci Lokomotivy Beroun vystoupali na prvních letošních závodech 31krát na stupně vítězů. Příslibem na začátku roku je také velké množství osobních rekordů, kterých padlo 65. Doufejme, že další závody během dlouhé sezony dopadnou pro naše plavce neméně úspěšně. Prvním vrcholem bude na začátku února 1. kolo MČR družstev, kde bude náš oddíl jistě usilovat o postup do další fáze této soutěže. MD