Categories: Závody
      Date: 04.04.2017
     Title: TOMÁŠ LUDVÍK SPLNIL LIMIT NA MISTROVSTVÍ EVROPY V DÁLKOVÉM PLAVÁNÍ . GRATULUJEME ! 

 

V neděli 2.4.2017 se v pražském Podolí uskutečnilo Zimní mistrovství České republiky žactva, kadetů, dorostu a dospělých v dálkovém plavání. Do bazénu se sjelo 158 plavců z 28 oddílů celé České republiky, aby v této sezóně soupeřili o své první tituly na 5 km tratích.

Plavecký oddíl Lokomotivy Beroun letos reprezentovalo pod vedením Martina Ludvíka 7 vytrvalců, svěřenců Simony Pokorné a Vladimíra Seemana: Jiří Sabo, Tomáš Míka, Lukáš Uxa, Tadeáš Neliba, David Ludvík, Dušan Miko a Tomáš Ludvík.

Celé závody zahájil starší žák Jiří Sabo ročník 2004 , který po velkém boji nakonec obsadil nepopulární 4. místo. Následovala kategorie kadetů ročníků 2002 a 2003. Kde si v kategorii kadetů ročníku 2003 doplaval pro titul Mistra České republiky Tadeáš Neliba časem 1:05:49 a Tomáš Míka obsadil další nevděčné 4. místo. Poslední z této kategorie byl Lukáš Uxa , který zářil radostí ,že se vešel v "pohodě " do limitu , který byl daný pořadatelem a vyplaval si 7. místo. Za kadety ročníku 2002 reprezentoval berounskou Lokomotivu David Ludvík, který skončil na krásném 3. místě. Závody zakončila kategorie dorostu a dospělých , kde si za mladší dorost vyplaval 7. příčku Dušan Miko a starší dorost Tomáš Ludvík, kdy úžasným výkonem 57:26 vydobyl krásnou stříbrnou medaili a zároveň tak splnil limit kvalifikace na Mistrovství Evropy juniorů, což byla pomyslná zlatá tečka na závěr. Všem sedmi reprezentantům berounské Lokomotivy patří zasloužená gratulace. LoBe