Categories: Závody
      Date: 23.05.2017
     Title: TADEÁŠ NELIBA PŘIVEZL Z BRATISLAVY 2 MEDAILE PRO LOKOMOTIVU BEROUN

5. – 7.5. 2017 se konal v Bratislavě již 19. ročník Orca Cupu 2017. Bratislavským pořadatelům se postupně podařilo vybudovat největší mezinárodní mítink na Slovensku a přilákat plavce ze čtrnácti evropských států . Závodů se zúčastnilo celkem 730 závodníků .

Lokomotiva Beroun měla v Bratislavě jen jednoho zástupce TADEÁŠE NELIBU , který se velké mezinárodní konkurence nezalekl přestože to byly jeho první mezinárodní závody a svými výkony upoutal na sebe pozornost hned první dopoledne kdy si vyplaval pět finálových účastí. Nejlépe si vedl při třetím startu na 100 metrů motýlek , když se kvalifikoval do odpoledního finále z druhého místa. Odpoledne ve finálové rozplavbě sice na první místo nedosáhl, ale s druhým místem byl spokojený protože si udělal krásný osobní rekord. Svěřenec Vladimíra Seemana a Simny Pokorné se nenechal odradit a do dalšího dne závodů šel opět s plným nasazením , které se vyplatilo když na 200 metrů motýlek získal zlatou medaili . Dokázal se prát o medaile od pátku až do neděle . Na všechny disciplíny , které plaval se kvalifikoval do finále , kde si nejlépe vedl na motýlkářských tratí. Tadeáš se mohl radovat ze 2 medailí a výborných umístění ve finále : 7.200VZ,5.100Z, 7.400VZ, 4.200Z .K těm to krásným úspěchům ještě přidal Tadeáš dva splněné limity do Sportovního centra mládeže Středočeského kraje a ze zahraničních závodů si přivezl mnoho zkušeností a osobních rekordů. Gratulujeme. LoBe