Categories: Závody
      Date: 03.10.2017
     Title: NA VC CHODSKA BEROUNSKÝ PLAVECKÝ ODDÍL DOSLOVA VÁLCOVAL KONKURENCI

Dne 30. Září 2017 si berounský oddíl TJ Lokomotivy Beroun vyjel zabojovat na Velkou cenu Chodska do Domažlic pod vedení trenérky Anety Pokorné ve složení: Daniel Dvořák, Martin Dřevínek, Martin Hipča, Jan Kern, David Ludvík, Albert Minařík, Daniel Němec, Tobiáš Trnka, Dvorská Nikol, Bibiana Haličková, Viktorie Šimonová, Jindřiška Zajacová, Viktorie Žáčková.

Nejúspěšnějším plavcem byl Martin Dřevínek, který si zaplaval skoro celý program na závodech a získal devět medailí. Medaile získal z každé disciplíny, kterou plaval. Prvním závodem byl 50 metrů prsa, kde hned Martin zabodoval a vyplaval si bronzovou medaili, a tím nastartoval celý plavecký den, ale tím to neskončilo. V dopoledním programu se dostal ještě do odpoledního finále na 100 metrů volný způsob, ve kterém dohmátl jako třetí. Další stříbrné medaile přidal na 50 metrů znak, 50 metrů motýl, 100 metrů prsa, 50 metrů volný způsob, 100 metrů motýl a 200 metrů volný způsob. Nejvíce zabojoval na 100 metrů polohový závod, kde si doplaval pro zlatou medaili.

Po jeho boku se několikrát na stupně vítězů postavil Tobiáš Trnka, který nezůstal pozadu a ukázal svoji bojovnost a připravenost do boje. Tobiáš hned v prvním závodě na 50 metrů prsa ukázal, že je skvělý prsař a dohmátl si pro stříbrnou medaili. Další stříbro vyplaval na 100 metrů polohový závod. Na rozjezd do závodů si Tobiáš vedl moc dobře, v druhé polovině závodů ukázal, že nemá konkurenci a získal tři zlaté medaile na 50 metrů motýl, 100 metrů prsa a 100 metrů motýl.

Dalším medailistou těchto závodů je známý znakař David Ludvík, který na 50 metrů znak se umístil na prvním místě. Stejně jako na další disciplíně 100 metrů znak opět dohmátl na zlatou medaili. Další bronzové medaile, které rozšířily jeho sbírku, získal na 50 a 200 metrů volný způsob.

V neposlední řadě velká dívčí posila plaveckého oddílu Jindřiška Zajacová, podpořila oddíl o další medaile. Domu si odvezla dvě medaile a jedno bramborové čtvrté místo. Stříbrnou medaili získala v první disciplíně, kterou plavala 50 metrů znak. K stříbru přidala ještě bronz na 100 metrů motýlek.

V nejmladší kategorii v ročníku 2007 se umístili v disciplíně 50 metrů znak hned dva plavci z TJ Lokomotivy Beroun po boku vyskočili na bednu vítězů Martin Hipča stříbro a Jan Kern bronz.

Plavci si vyplavali krásné časy – osobní rekordy, někteří i medaile, tím gratulujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů na následujících závodech. AP