Categories: Závody
      Date: 29.11.2017
     Title: DOMÁCÍ VRCHOL ZIMNÍ SEZÓNY

Ve dnech 23.-26.11. se v Plzni na Slovanech uskutečnilo Zimní mistrovství ČR dorostu a dospělých v plavání. Šampionátu se díky splněné kvalifikaci zúčastnilo i 8 svěřenců trenérů Vladimíra Seemana a Simony Pokorné: Martin Dřevínek, David Ludvík, Tomáš Ludvík, Tomáš Míka, Dušan Miko, Tobiáš Trnka, Jindřiška Zajacová a Filip Zeman.

Pro berounské barvy to bylo další z řady úspěšných mistrovství, a to především zásluhou Tomáše Ludvíka. Ten se představil v pěti disciplínách a dokázal vybojovat 4 dorostenecké medaile. Tradičně se mu podařilo ovládnout závod na 200m znak, k tomu přidal tři stříbra na 100m znak, 800m volný způsob a 400m polohový závod. Tomáš se dokázal prosadit i mezi dospělými, když v kategorii OPEN získal bronz na 400m polohový závod a na 100m znak skončil těsně čtvrtý. Nejvýraznější stopu ovšem zanechal na své hlavní trati 200m znak. Nejenže se stal vicemistrem ČR, ale zároveň pokořil kvalifikační čas pro účast na Mistrovství Evropy v dánské Kodani. Tomáš je jedním ze 14 "limitářů" , kteří budou na této vrcholné akci v polovině prosince reprezentovat Českou republiku.

Svoji znakařskou kvalitu potvrdil i mladší z rodu Ludvíků, David. Mezi mladšími dorostenci skončil druhý na 200m znak a ve stejné disciplíně byl i nejmladším účastníkem finále OPEN, kde obsadil krásné 8.místo. Mezi svými vrstevníky přidal i dvě 9. místa na 400m polohový závod a 1500m volný způsob.

Na prsařských tratích se dařilo Martinu Dřevínkovi, který vybojoval dvě bronzové medaile na 50 a 100m a přidal účast ve finále OPEN na 200m.

Další prsař, Tobiáš Trnka, skončil bohužel vždy těsně před branami finále, nicméně dokázal zaplavat své nejlepší letošní výkony.

Dorostenecké finále si dvakrát zaplaval Dušan Miko. Nejvíce mu sedl závod na 50m znak, ve kterém mezi staršími dorostenci skončil pátý.

Ve své nejlepší letošní formě se v Plzni představil Filip Zeman, který dokázal své časy výrazně posunout a na 200m znak obsadil 10. místo.

Těžkou kvalifikací se na mistrovství probojovala i jediná berounská dorostenka, Jindřiška Zajacová, která se představila na tratích 50m znak a 200m motýlek.

Velkou zkušeností byly tyto závody i pro staršího žáka Tomáše Míku, který potvrdil dominanci ve své kategorii na 200m prsa a my doufáme, že se mu tak zadaří i na žákovském šampionátu, který proběhne ve dnech 9. a 10.12. v Prostějově.

Pro ostatní výše zmíněné plavce již domácí úspěšná sezóna skončila a tak nezbývá nic jiného než všem poděkovat za dobrou reprezentaci TJ a držet Tomáši Ludvíkovi palce během ME v Dánsku, kde bude reprezentovat nejen Českou republiku , ale i město Beroun a TJ . MD