Categories: Závody
      Date: 03.07.2018
     Title: LMČR 14tiletého žactva - České Budějovice

Poslední červnový víkend, 30.-1.7.2018, se pyšnil nejvyšší soutěží letní sezóny – Letní Mistrovství České republiky 14tiletého žactva . Přestože již začaly prázdniny někteří plavci kteří se kvalifikovali na výše uvedené závody si nenechali tuto velkou událost ujít a s radostí a nadšením se rozjeli zabojovat do Českých Budějovic , tak aby ukázali jak tvrdě se na tuto vrcholnou soutěž od ledna až do červena připravili.

Berounští jeli pod vedením trenérky Simony Pokorné ve složení : Jakub Prošek, Marek Kindl a Petr Pavlis. Přestože kluci nejeli ve své plné sestavě řekli si ,že budou na závodech bojovat i za svého nemocné kamaráda Jiřího Saba , který musel jít před závody na operaci kolena a ,tak se mohl s letní sezónou rozloučit . Na závodech kluci změřili své síly s takovými plaveckými velikány, jako je Slávie Plzeň nebo plavecký oddíl Ostrava.

V početné konkurenci nejlepších plavců z celé České republiky si nejlépe vedl Jakub Prošek, který zazářil ve znakařských disciplínách když získal krásné 7.místo na 100 a 8.místo na 200 metrů znak ( 16.400PZ,18.200PZ, 21.200P,400K),Do první Top 10 se vešel i Marek Kindl když si vyplaval v prsařských disciplínách 10.místo na 100 a 200 metrů prsa . Další umístění přidal Petr Pavlis , který získal 18.200M, 23.100M, 200P, 24.100P a 25.400PZ.

Kluci sice na medailová umístění nedosáhli, ale ve všech disciplínách si udělali krásné osobní rekordy a ukázali tak, že byli na závodech ve skvělé formě. Gratulujeme! LoBe