Categories: Závody
      Date: 03.07.2018
     Title: LMČR 13tiletého žactva - Plzeň

Dne 30. 6. – 1. 7. 2018 se na plzeňském bazénu konalo Mistrovství České republiky třináctiletého žactva, kterého se účastnil i plavecký oddíl TJ Lokomotivy Beroun pod vedením trenérky Anety Pokorné ve složení: Štěpán Palata, Dominik Plhal a Jan Valečka. Závodů se účastnil výběr nejlepších plavců České republiky, pro plavce této kategorie to byl nevyšší vrchol letní sezóny.

Velmi úspěšným plavcem nejen na těchto závodech byl Štěpán Palata, který si vyplaval tři medaile do sbírky. Hned v prvním dopoledním závodě 100 metrů prsa si Štěpán dohmátl na stříbrnou medaili. Následoval závod na 50 metrů volný způsob, kde Štěpán opět bodoval a na stupně vítězů si vyskočil pro bronzovou medaili. Posledním závodem v sobotním odpoledni byl 200 metrů polohový závod, kde si Štěpán udělal osobní rekord a skončil na čtvrtém "bramborovém "místě. Nedělní závody odstartoval Štěpán velmi dobře, získal poslední medaili do sbírky a to zlatou na 100 metrů motýlek v překrásném závodě s opravdu velkou konkurencí.

Dalším úspěšným plavcem TJ Lokomotivy Beroun byl Jan Valečka, který ukázal na závodech sportovního ducha a velkou bojovnost. V jeho prvním závodě na 200 metrů motýlek si dohmátl pro zlatou medaili. V nedělním závodě si jako první disciplínu zaplaval 200 metrů znak, kde po velmi napínavém závodě získal osobní rekord a stejně jako jeho oddílový kolega Štěpán skončil na čtvrtém "bramborovém " místě. Náladu si spravil závodem na 400 metrů polohový závod, kde se představil na třetí dráze a nenechal si ujít šanci na medailové umístění, zabojoval a konkurenci ukázal, že na to má. Na stupně vítězů si došel pro stříbrnou medaili.

Všichni si zaplavali osobní rekordy, a někteří si domů odvezli i medaile. Všem tímto gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů do další sezóny.AP