Categories: Závody
      Date: 16.07.2018
     Title: PLAVCI USPĚLI NA LETNÍM MISTROVSTVÍ ČR

Právě začaly prázdniny a některé děti již odjely na tábory , s rodiči na dovolenou atd. Berounští plavci trávili první prázdninové dny na vrcholné soutěži letní sezóny v Praze - Podolí, kde se konalo 12.-15.července Letní mistrovství ČR dorostu a dospělých . Na závody se sjela celá plavecká špička z 84 oddílů se 472 závodníky z celé České republiky , aby se „poprala“ o mistrovské tituly,a mohla si na poslední chvíli plnit limity do reprezentačních družstev a na Mistrovství Evropy dospělých . Na vrcholu této sezóny nechyběla výprava Lokomotivy Beroun. Do hlavního města ČR vyrazila Berounská „mašina“ pod vedením Simony Pokorné ve složení: Tomáš Ludvík ,David Ludvík,Tomáš Míka a Tadeáš Neliba .

Nejlépe si počínal juniorský reprezentant DAVID LUDVÍK, který si z Prahy odvezl celkem sedm medailí . David ukázal co umí ,  co start to bylo velké překvapení tím, že když si nevyplaval medaili , tak si vylepšil své osobní rekordy. V disciplínách 100 a 200 metrů znak a 800 metrů volný způsob v dorostenecké kategorii dohmátl zlatý a získal ,tak 3x titul Mistra republiky. Ve znakařských disciplínách se probojoval do finále open , kde mohl změřit síly s nejlepšími plavci českého plavání . Zde si doplaval pro sedmé místo na 100 a 200 metrů znak. David potvrdil své kvality a dokázal , že patří mezi českou dorosteneckou plaveckou elitu na znakařských tratích když ještě přidal ke dvěma zlatým ve znaku , stříbro na 50 metrů znak. Dále si vyplaval stříbro na 400 metrů polohový závod a 1500 metrů volný způsob , bronz na 400 metrů volný způsob , páté místo získal na 200 metrů polohový závod a šesté místo na 200 metrů volný způsob.

Pozadu za výkonem Davida nezaostal ani jeho oddílový kolega a bratr , seniorský reprezentant TOMÁŠ LUDVÍK. Ten si doplaval celkem pro dva cenné kovy . Stříbrnou medaili vybojoval v jeho hlavní disciplíně 200 metrů znak ve které se pokoušel splnit limit na Mistrovství Evropy, které se letos koná v Glasgow , ale bohužel o pouhých 50 setin limit nesplnil , bronzovou medaili si vyplaval na 100 metrů znak a desátý skončil na 50 metrů znak .

Dalším oceněným byl benjamínek dorosteneckého mistrovství TOMÁŠ MÍKA , který své síly změřil o rok staršími závodníky a hned úvodu závodů si vyplaval svou první bronzovou medaili za 200 metrů prsa na dorosteneckém mistrovství. Do první Top desítky se vešel ještě v disciplíně 100 metrů volný způsob , kde si vyplaval sedmé místo , 100 metrů prsa deváté a 200 metrů polohový závod desáté místo. . Další umístění : 11. 400 PZ, 17.50 P, 19.200Z.

Druhým  benjamínkem byl TADEÁŠ NELIBA , který byl po nemoci a tak byl rád když se dostal do první dvacítky na 200 metrů motýlek když skončil na třináctém místě , 19. 400 metrů volný způsob 20. 200 metrů znak a 23. 100 metrů znak .

Po velmi úspěšné letní sezóně se můžou plavci těšit na zasloužený odpočinek , který si někteří budou zpestřovat přes léto dálkovým plaváním a bojovat , tak o přední umístění v Českém poháru dálkového plavání . Závěrem můžeme poděkovat plavcům za vzornou a velmi úspěšnou reprezentaci Lokomotivy a města Beroun . LoBe