Categories: Závody
      Date: 18.09.2018
     Title: TADEÁŠ NELIBA ZÍSKAL ZLATÝ POHÁR VE SVÉ KATEGORII V ČESKÉM POHÁRU DÁLKOVÉHO PLAVÁNÍ

Od června do září se plavci LoBe, věnovali dálkovému plavání na otevřených vodách, kde sbírali body do celkového pořadí Českého poháru. Vše vyvrcholilo o víkendu, 8. - 9. 9. 2018 v Mělicích u Přelouče, kde se konalo superfinále žactva a kadetů.

Za berounský oddíl se oba dva dny postavili na start Tadeáš Neliba a Jiří Sabo . Pro Jirku, který se vrátil po operaci kolene, to byl navíc zátěžový test, jak zvládnout náročnou 5km trať. Hlavním úkolem bylo doplavat s minimální ztrátou na své soupeře, což splnil na výbornou. Své kvality chtěl ukázat i druhý den na 3km trati, kde s velkým nasazením vybojoval stříbrnou medaili a zasloužil si potlesk všech zúčastněných i diváků.

Pro Tadeáše Nelibu měly mít starty na 2 x 5km již pouze tréninkový charakter, jelikož o jeho vítězství v celkovém pořadí ČP bylo rozhodnuto na MČR v Račicích před 14 dny a nikdo ze soupeřů na jeho bodový zisk nemohl v superfinále reagovat. Co start to medaile, tak lze zhodnotit závodní bilanci Tadeáše tuto letní sezonu. I při posledních startech však dokázal, že patří mezi republikovou špičku a na obou tratích 5km vybojoval stříbrné medaile, ke kterým přidal i prémii za nejrychlejšího plavce na prvním kilometru v 5km trati. S celkovým počtem 712 bodů a uplavaných 105,5km si Tadeáš právem převzal zlatý Český pohár za sezonu 2018.

Vyzdvihnout a poděkovat však musíme i ostatním plavcům, kteří se na otevřené vodě v berounských barvách během prázdnin představili: Tomáš Ludvík, David Ludvík, Lukáš Uxa a Karolína Emma Nelibová.

Všem plavcům patří zasloužená gratulace a poděkování za vzornou reprezentaci oddílu a města Beroun. LoBe