Categories: Závody
      Date: 22.10.2018
     Title: VC PRAHY 

Velká cena Prahy 2018 Dne 14. 10. 2018 se berounská výprava plavců vyjela bojovat na radlický bazén Motorletu Praha, aby ukázala svou skvělou formu na závodech Velké ceny Prahy, která pořádala již 47. ročník této soutěže.

Složení plavců bylo: Jakub Cihlář, Tomáš Ludvík, David Ludvík, Tadeáš Neliba, Tomáš Míka a v neposlední řadě Lukáš Uxa, svěřenci Simony Pokorné a Vladimíra Seemana.

První závod začínal 400 metrů volný závodem, kde se závodníci mohli kvalifikovat do odpoledního finále ( pouze jen šest nejlepších ). Jeden z berounských plavců TJ Lokomotivy Beroun ukázal, že na to má. A kdo jiný než Tomáš Ludvík který postoupil do finále ze šestého místa, kde si konečné šesté místo ponechal. Tomáš však u toho nekončil a napjatě čekal na svoje znakové disciplíny, kde na 100 metrů znak vybojoval bronz a 200 metrů znak dohmátl s krásným časem pro zlatou medaili. K znakovým medailím přidal i dvě z 200 a 400 metrů polohový závod, kde si na bednu vítězů vyskočil opět pro dvě zlaté medaile.

Dalším velmi úspěšným plavcem TJ Lokomotivy Beroun byl David Ludvík , kdy se snažil udržet svého o tři roky staršího bratra a předvedl několikrát velmi krásný závod, kde se jednalo pouze o dohmaty obou sourozenců. David se na 200 metrů polohový závod umístil na skvělé bronzové příčce. V odpoledním závodě na 200 metrů znak David velmi dobře odstartoval a dohmátl na bronz. Nejvíce napínavý závod však byl na 400 metrů polohový závod, kdy vedle sebe v rozplavbě nastoupili oba bratři ve velmi dobré formě a soupeřili pouze mezi sebou. Závod byl velmi emoční až do poslední chvíle, kdy se nevědělo, který z bratrů vyhraje, šlo pouze o dohmat, a David si odnesl krásnou stříbrnou medaili. Na stupně vítězů stál po boku svého bratra. Všichni plavci si zaplavali osobní rekordy a tímto gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů do dalších závodů. AP