Categories: Závody
      Date: 06.12.2018
     Title: JAN VALEČKA SE STAL MISTREM REPUBLIKY 13TILETÉHO ŽACTVA NA 400PZ

Úspěšné zakončení Zimní sezóny pro plavce bylo na Zimním mistrovství ČR žactva ( 14,13 a 12tiletého žactva), které se konalo první prosincový víkend 1.- 2.12.2018 ve třech městech : Nový Jičín , Mladá Boleslav a Prostějov. Na všech závodech se berounští velké konkurence nezalekli ,a ukázali tu nejlepší formu Zimní sezóny.

Mladá Boleslav ročník 2005 - nejlépe si vedli plavci na závodech v Mladé Boleslavi ,kde berounský oddíl plavání reprezentovali pod vedením jejich trenérky Anety Pokorné : Štěpán Palata, Dominik Plhal a Jan Valečka. Jan Valečka se první sobotní půlden ukázal hned ve třech startech. V jeho nejoblíbenější a nejsilnější disciplíně 200 metrů motýlek si vyplaval ve velmi napínavém závodě, s osobním rekordem, stříbrnou medaili a stal se tak vicemistrem České republiky. V posledních dvou disciplínách, které Jan plaval v neděli se ukázal v nejlepším světle na 100 metrů motýlek když si s krásným časem došel na stupně vítězů pro stříbro. V jeho posledním závodu 400 metrů polohový závod doslova zazářil a šel do závodu s chutí a odvahou přestože měl velkou konkurenci protože nastupoval do závodu s třetím nejlepším časem ,tak se skvěle ukázal, že se ničeho nezalekne a vyplaval si s osobním rekordem zlatou medaili a tím i titul mistra České republiky. Štěpán Palata, už velmi známý berounský plavec, si ze Zimního mistrovství České republiky, odvezl jako jeho oddílový kolega titul vicemistra ČR, hned z první odplavané disciplíny a to na 100 metrů prsa. V další disciplíně, kterou Štěpán plaval 50 metrů volný způsob, si ve velmi napínavém souboji dohmátl pro bronz. Druhou bronzovou medaili si vyplaval na 100 metrů motýlek a stoupnul si na stupně vítězů, po boku se svým oddílovým kolegou Janem Valečkou.

NOVÝ JIČÍN ročník 2004 - do Novýho Jičína se mezi plaveckou elitu tohoto ročníku nominovalo i 5 berounských plavců : Petr Pavlis, Jiří Sabo, Marek Kindl, Jakub Prošek a Hana Krobová , kde pod vedením Simony Pokorné se snažili předvést své nejlepší výkony . Nejlépe si vedl Marek Kindl kterému se podařilo probojovat na 100 metrů prsa do první top desítky.

PROSTĚJOV ročník 2006 - i zde měl berounský plavecký oddíl zastoupení když se mezi nejlepší z ČR probojovala Andrea Burešová a Nikola Dvorská . Pod vedením Báry Kilingerové se snažily děvčata probojovat do první dvacítky což se povedlo Nikol Dvorské když na 200 metrů motýlek skončila na krásném čtrnáctém místě.

Tímto gratulujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů . LoBe