Categories: Závody
      Date: 11.03.2019
     Title: BEROUNŠTÍ PLAVCI PŘIVEZLI TŘICET MEDAILÍ Z PLZNĚ

Dne 8. – 9. 3. 2019 berounští plavci TJ LOKOMOTIVY BEROUN vyjeli bojovat na Západočeský pohár na plzeňský padesátimetrový bazén, kde se sjelo kolem osmi set závodníků, takže konkurence byla veliká. Pod vedením jejich trenérek Anety a Simony Pokorné a Dušana Mika jeli berounští plavci ve složení: Burešová Andrea, Cihlář Jakub, Cihlář Vít, Dočkalová Františka, Dvorská Nikol, Dvořák Dominik, Faltynová Kateřina, Faltynová Michaela, Haličková Bibiana, Hlauková Elizabeth, Hončík Martin, Janečková Eliška, Kern Jan, Klíma Aurelius, Krobová Hana, Lhotáková Klára, Matějová Evelína, Merxbauerová Emma, Minařík Albert, Mužíková Anna, Míka Tomáš, Nelibová Karolína, Palata Matěj, Palata Štěpán, Pavlisová Kristina, Pavlis Petr, Plhal Dominik, Procházka Michael, Sabo Jiří, Trenopulosová Nicole, Uxa Lukáš, Valečka Jan, Volmut Antonín, Zítková Barbora, Čekanová Kristina, Šebela Ondřej, Šejvlová Viktorie a Šimonová Viktorie.

V kategorii mladšího dorostu se velmi dobře umístil již známý plavec TJ LOKOMOTIVY BEROUN, Tomáš Míka ročník 2003, který si domů odvezl hned několik medailí. Zlaté medaile si vybojoval na 50 metrů volný způsob, 200 metrů volný způsob, 200 metrů polohový závod, kde se i jako mladší dorostenec dostal do odpoledního finále open. Další zlato si odvezl na 100 metrů volný způsob, 200 metrů prsa a 400 metrů volný způsob. Stříbro přidal na 50 metrů znak. Bronz vyplaval na 50 metrů prsa a v neposlední řadě 50 metrů motýl. Další medailistou v této kategorii byl Jakub Cihlář, který velmi slušně zaplaval poslední disciplínu 400 metrů volný způsob, a vyskočil si na stupně vítězů vedle svého oddílového kolegy pro bronzovou medaili. Velkým překvapením těchto závodů, byl závod na 400 metrů polohový závod mladších dorostenek, kde se o vítězství postarala berounská velmi dobrá plavkyně Anna Mužíková ročník 2003, která si spokojeně domů odvezla zlatou medaili. V mladším dorostu také dobře reprezentoval plavecký oddíl Jiří Sabo, který je ročník 2004. Ve velmi napínavém závodě na 200 metrů motýl si dohmátl pro stříbrnou medaili.

V kategorii starších žáků, se ukázali v dobré formě hned dva závodníci TJ LOKOMOTIVY BEROUN. Štěpán Palata se konkurence nezalekl a ukázal, že štěstí přeje připraveným. Zabojoval a z každé jeho odplavané disciplíny si odvezl domů medaili. Pro zlato si dohmátl hned v několika jeho oblíbených disciplínách, a to 50 metrů volný způsob, 50 metrů prsa, 50 metrů motýl, 100 metrů prsa a 100 metrů motýl. Stříbrnou medaili si zasloužil na tratích 200 metrů polohový závod a 100 metrů volný způsob. Bronz přidal na disciplínách 200 metrů prsa a 200 metrů motýl. Dalším velmi úspěšným plavcem v této kategorii starších žáků byl Jan Valečka. Honza si domu zaslouženě odvezl hned sedm medailí. Na stupně vítězů si vyskočil pro zlato na 50 metrů znak a 400 metrů polohový závod, který je jeho nejoblíbenější disciplína. Stříbro si vyplaval za velmi dobré výkony na 200 metrů volný způsob a 200 metrů motýl. Bronz získal hned třikrát a to na 50 metrů motýl, 200 metrů polohový závod a 100 metrů motýl.

V mladší žákovské kategorii se objevili hned dvě jména berounského oddílu. Martin Hončík si zlatou medaili vyplaval na 50 a 100 metrů prsa. Stříbrnou medaili si vybojoval v krásném závodu na 100 metrů znak. A v neposlední řadě si na bednu došel pro bronzovou medaili na 100 metrů volný způsob. Jeho oddílový kolega Matěj Palata nezůstal pozadu a probojoval se na vyhlášení vítězů na 50 metrů motýl na stříbrné příčce.

Všichni plavci si vyplavali osobní rekordy, a tímto gratulujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů v následujících závodech.AP