Categories: Závody
      Date: 08.04.2019
     Title: VELIKONOČNÍ ZÁVODY

Již 51. ročník Velikonočních závodů se tradičně konal v Praze – Radlicích, i tentokrát s účastí berounských plavců. Celkem 7 svěřenců Anety Pokorné odjelo v neděli 31.3.2019 bojovat o co nejlepší výkony.

Štěpán Palata předvedl opět výborné výsledky a celkem posbíral 4x1.místo (200P, 100P, 100K, 100M) a 2x2.místo (200PZ, 200K) a k tomu mnoho nových osobních rekordů. Zuzana Křížová stále jen dokazuje skvělou formu, když tentokrát získala čtyři zlaté medaile (100K, 100M, 100PZ, 200K), jednu stříbrnou (200PZ) a jednu bronzovou (200Z). Barbora Míková taktéž nezahálela. Na tratích 100K, 00Z a 200Z získala krásné 2. místo, na 200K přidala 3. místo. Matěj Palata vybojoval stříbrné umístění v disciplíně 100M.

Nejlepším závodem celého dne však byly štafety. V dopolední štafetě na 4x50K získala berounská čtyřka (Palata Matěj, Křížová Zuzana, Míková Barbora, Palata Štěpán) vynikající 2. místo. Odpoledne se pak plavala štafeta 4x50PZ ve složení Míková Barbora, Palata Štěpán, Plhal Dominik a Křížová Zuzana. Během výborně rozjetého závodu ovládali 2. - 3. místo, ale v naprosto úžasném závěru nakonec dohmátli na nádherném 1. místě o 0,06 sekundy před oddílem Motorletu Praha.

Závodů se zúčastnila také Františka Dočkalová a Vít Cihlář, kteří si zaplavali skvělé osobní rekordy. Gratulujeme!LoBe